FF600R12KE4BOSA1
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FF600R12KE4BOSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 600 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : C
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.2V @ 15V, 600A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Current - Collector Cutoff (Max) : 5 mA
IGBT Type : Trench Field Stop
Package / Case : Module
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 38 nF @ 25 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : No
Base Product Number : FF600R12
Description : IGBT MODULE 1200V 600A
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1200 V 600 A Chassis Mount Module
Product Tags:
IGBT module 600A 1200V